selský jogurt

Jogurty jsou ručně plněny ovocnou složkou a zaočkovaným mlékem. Jogurt se vyrábí metodou zrání v kelímku.  Chuť ovoce se velice příjemně doplňuje s chutí jogurtu a je to doslova "pohlazení pro žaludek". 

Obsah kelímku je 450 ml.

ochucený / přírodní 

45 Kč / 35 Kč

mišutka

Tvarohový dezert MIŠUTKA je vyráběn ručně z čerstvého tvarohu a bílého jogurtu. Ovocná složka je plněna na dno čtyřhranného kelímku a následně je obsah doplněn hustým, ale přitom jemným a velmi chutným základem, který vzniká postupným šleháním. Mišutka je výbornou svačinkou nejen pro děti.

Hmotnost kelímku je 145 g.

30 Kč

selské mléko

Selské mléko je pasterizované a zpracovávané pouze tak, jak se nadojí. Není ani homogenizované ani standardizované. Proto v něm může kolísat obsah tuku a bílkovin podle ročního období. Mléko má lahodnou smetanovou chuť a je baleno do lahví s červeným uzávěrem.

Objem 1 litr.

35 Kč


kefír

Kefír se vyrábí z pasterizovaného mléka za použití kefírových kultur. Má nízký obsah laktózy, je hustý a v lahvi tvoří špunt s obsahem smetany. Hodí se jen tak na pití nebo na saláty či okurky. Získal ocenění hodnotitelské komise Regionální potraviny.

Objem 500 ml / 1 litr.

38 Kč / 55 Kč


tvaroh

Náš lahůdkový tvaroh se vyrábí ze šetrně pasterizovaného mléka za použití mlékařských kultur a malého množství syřidla. Po uzrání se tvarohovina krájí a plní do potravinářských plachet, ve kterých také vykapává. Proto je tvaroh tuhý s lahodnou smetanovou chutí. Hodí se na pomazánky, jen tak na chleba nebo na pečení.

Obsah balení je 250 g.

45 Kč

selský sýr zrající

Selský sýr zrající je polotvrdý sýr vyráběný z čerstvě nadojeného a šetrně pasterizovaného mléka v rodinné minimlékárně. Jedná se o ruční výrobu bez použití konzervantů a barviv, což dává vyniknout jeho jedinečné chuti. Vakuové balení zaručuje kvalitu výrobku i jeho následné zrání. Obsah tuku v sušině min. 40%.

60 Kč


nakládané kostky sýra


Základem jsou kostičky přírodního selského sýra, které jsou okořeněny a jejichž chuť je podtržena jemností slunečnicového oleje z Českého ráje. Kostičky jsou vakuově baleny a mají nezaměnitelnou chuť a vůni. Dobře se hodí k pivu, vínu i na mlsání. Jedná se o ruční výrobu bez použití konzervantů a barviv.

60 Kč